W jakich etapach prać wykładziny i dywany

Czyszczenie wykładzin Katowice

Czyszczenie dywanów jak również wykładzin przebiega w kilku najważniejszych etapach, jakie w połączeniu z zasobami wiadomości i wysoką jakością oryginalnych środków piorących marki Karcher sprawią, iż rezultaty ich zastosowania okażą się wspaniałe.

Pranie dywanów w pomieszczeniach biurowych powinno przebiegać zwłaszcza w regularnych odstępach czasu, pozwoli to na osiągniecie dłużej utrzymujących się efektów, które w dodatku będą wysokiej jakości.

Pierwszy etap stanowiący początek procesu prania to odkurzanie z wykorzystaniem odkurza powietrznego. W ten sposób z wykładziny zostaną usunięte wszystkie rodzaje zanieczyszczeń suchych, które mają wpływ na rezultat procesu prania. W tym celu pomocne okażą się niezwykle skuteczne odkurzacze kolumnowe Karcher CV bądź odkurzacze przemysłowe Karcher NT.

Kolejnym krokiem w usuwaniu plam i innych zabrudzeń jest proces odplamiania, który można sukcesywnie zrealizować stosując specjalną chemię. Pozwala ona na szybkie oraz łatwe usuwanie najuporczywszych a nawet najbardziej starych plam. Chemia marki Karcher pozwala usunąć plamy po rozlanym tuszu, moczu, odchodach, a nawet trudniejsze do usunięcia plamy, jak na przykład krew.

Pranie właściwie jest jednoczesnym nanoszeniem i zasysaniem preparatu czyszczącego, który przygotowany został na bazie proszku Karcher RM 760. Umożliwia szybkie zasysanie rozpuszczonego brudu poprzez odkurzacz ekstrakcyjny. Dodatkowo ważną zaletą jest korzystanie z odkurzaczy Karcher Puzzi 200, którymi dysponuje nasza firma. Odkurzacze te wyposażone są w turbo szczotki, co zapewnia gwarancję jeszcze lepszego wnikania włosia i dokładnego jego odplamiania.

Kiedy dywan lub wykładzina są już dokładnie wyprane, przeprowadza się procedurę suszenia – zasysanie pozostałości brudu rozpuszczonego przez odkurzacz Karcher Puzzi 10/1. To z kolei umożliwia uzyskanie efektu suchej powierzchni, gdyż wilgoć z powodzeniem usuwana jest z powierzchni dywanu bądź wykładziny.

Na końcu wykonuje się suszenie z zastosowaniem nagrzewnic powietrznych, powierzchnia wykładziny staje się sucha.