Przywróć wygląd swojej kostki brukowej, chodnika, tarasu do stanu z czasu nowości.


Jeśli masz podjazd lub patio z kostki brukowej, betonu lub asfaltu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że z biegiem lat zrobi się dość brudny. Na szczęście czyszczenie jest łatwe i wymaga tylko kilku narzędzi. Tutaj nasi eksperci od układania kostki brukowej wyjaśniają, jak dokładnie oczyścić asfalt i beton i oczywiście kostkę brukową:

Usuwanie brudu / gruzu
Zanim dokładnie wyczyścisz asfalt lub beton, zechcesz usunąć brud i gruz z powierzchni. Użyj miotły o długiej rękojeści ze sztywnym włosiem i usuń cały brud z pęknięć i szczelin (upewnij się, że naciskasz, aby poluzować zanieczyszczenia). Po wyczyszczeniu powierzchni można przejść do mycia ciśnieniowego.

Mycie ciśnieniowe przy pomocy myjki ciśnieniowej Karcher
Myjka ciśnieniowa może być świetnym narzędziem do czyszczenia asfaltu lub betonu. Jeśli go nie masz, możesz go łatwo wypożyczyć w lokalnym sklepie dla majsterkowiczów. Zacznij od wstępnej obróbki asfaltu lub betonu detergentem do myjki ciśnieniowej; wybierz taki, który jest wykonany z delikatnymi środkami czyszczącymi w przeciwieństwie do żrących chemikaliów. Zastosuj detergent i pozwól mu wsiąknąć w Twój trudny krajobraz. Następnie płynnymi, zamaszystymi ruchami umyj całą powierzchnię pod ciśnieniem; detergent powinien pomóc usunąć nagromadzony brud lub zanieczyszczenia.


Usuwanie plam np. z oleju, rdzy

Jeśli chcesz tylko usunąć niektóre plamy lub Twoja myjka ciśnieniowa nie usunęła całkowicie plam, rozważ wypróbowanie jednej z poniższych metod, aby pozbyć się takich rzeczy, jak olej, martwe liście, tłuszcz, błoto, ptasie odchody i nie tylko:


Soda oczyszczona: Posyp sodą oczyszczoną plamę oleju lub tłuszczu i użyj miotły o długiej rękojeści ze sztywnym włosiem, aby wyszorować sodę w plamie. Pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz wężem.
Żwirek Kitty: żwirek Kitty to dobra metoda na mokre plamy (w przeciwieństwie do plam, które już się utrwaliły). Przykryj obszar kuwetą na bazie gliny i pozostaw na noc. Rano zgarnij ściółkę i wyrzuć.
Coca Cola: zetrzyj nadmiar oleju lub tłuszczu, a następnie polej 1-2 puszki Coca Coli. Pozostaw colę na noc, a następnie wyczyść obszar za pomocą czystej szmatki.

Detergent do prania: posyp plamę proszkiem do prania i dodaj trochę wody. Szoruj mieszaninę w okolicy za pomocą długiej miotły ze sztywnym włosiem. Pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz wężem.
Aby mieć pewność, że asfalt lub beton nie będą plamić w przyszłości, rozważ uszczelnienie go naszym profesjonalnym uszczelniaczem!