Partnerzy – wypożyczalnia cykliniarek Katowice

Cyklinowanie parkietów Katowice

Co to jest cyklinowanie? Czy można samodzielnie przeprowadzić proces cyklinowania parkietu w swoim domu? Na te oraz inne pytania pomogą nam odpowiedzieć eksperci z <a href=”http://wypozyczalniacykliniarki.pl”>wypożyczalni cykliniarek Katowice</a>.

<strong>Cyklinowanie parkietu</strong> – jest to obróbka, gdzie zostaje zdarta warstwa starego lakieru a parkiet zostaje wyrównany i przygotowany do położenia nowego lakierowania. Jeżeli chcemy prawidłowo rozpocząć cyklinowanie powinniśmy przeszlifować podłogę cykliniarką (szlifierką). Najpopularniejsza cykliniarką używana wśród fachowców jest cykliniarka BONA.

Najpierw używamy papieru gruboziarnistego o granulacji 36 l(rzadziej granulacji 24). Kolejny krok to użycie papieru o granulacji odpowiednio 60, 80 a na końcu 120. Stopniowe zwiększenie granulacji ma na celu jedną rzecz – wygładzenie powierzchni. W miejscach ciężko dostępnych używa się cykliniarek kątowych. O czym warto wspomnieć – cykliniarki są bardzo proste w obsłudze oraz bezpyłowe a zatem każdy może przeprowadzić proces cyklinowania samodzielnie w swoim domu.

Kolejny etap to szpachlowanie. Każdy dobry fachowiec wie że trzeba zebrać pył który powstał podczas szlifowania (pył znajduje się w specjalnym worku przy cykliniarce) i użyć go jako fugi. Pył jest mieszany ze specjalną żywicą. W ten sposób kolor fugi oraz parkietu jest taki sam i możemy szpachlą nanosić  fugę na parkiet w miejscach gdzie podłoga się rozeschła i powstały szpary.

Gdy szpachlowanie zostanie zakończone powinniśmy raz jeszcze delikatnie zeszlifować powierzchnię bardzo drobnym papierem oraz wypolerować maszynami które do tego służy czyli polerami. W skrócie cyklinowanie składa się z następujących etapów: szlifowanie (różną graciarnią)  podłogi cykliniarką.

Szpachlowanie parkietu, polerowanie mechaniczne. Można cyklinowanie rozszerzyć o: nałożenie pierwszej warstwy lakieru, polerowanie, nałożenie drugiej warstwy lakieru.