Jak myć ciśnieniowo podjazd z kostki brukowej, jak umyć taras?


Plamy na betonie są nie tylko brzydkie, ale mogą również osłabić powierzchnię podjazdu. Do czyszczenia na zewnątrz myjka ciśnieniowa jest szybka i wydajna oraz zużywa mniej wody niż wąż ogrodowy.

Myjki ciśnieniowe są przenośne i mogą być zasilane energią elektryczną lub gazem. Silnik zasila pompę wodną, ​​która jest zasilana wężem ogrodowym. Urządzenie zwiększa ciśnienie wody, więc wypływa z większą siłą, niż mógłby zebrać sam wąż ogrodowy.

Moc czyszczenia myjki ciśnieniowej jest określana przez połączenie jej ciśnienia wody w BARA-ach z ilością wody używaną do czyszczenia powierzchni w litrach na godzinę. Najczęściej są to myjki 150Bar 600l/h lub w przypadku siłowych od 200-250 Bar z litrażem od 900 do 1200l/h.

Tak duże ciśnienie ma na celu usunięcie substancji z powierzchni, dlatego należy zachować ostrożność podczas korzystania z myjki ciśnieniowej. Równie łatwo może usunąć plamę z rośliny. Przede wszystkim nigdy nie kieruj rozpylacza na osobę, ponieważ może to spowodować obrażenia.


1 Przygotuj obszar, który będziesz czyścił z mchów, plam olejowych czy innych zabrudzeń

Oczyść powierzchnię podjazdu z wszelkich luźnych materiałów, szczególnie z kamienia i brudu. Jeśli podjazd przylega do ścian lub drzwi, możesz chcieć przykryć je plandeką i taśmą malarską. To ochroni wykończenie przed wypadkami lub latającymi odłamkami. Poświęć kilka chwil, aby określić, który koniec Twojej jazdy jest najwyższy i w jakim kierunku płynie woda, gdy płynie po powierzchni.


2 Odtłuść powierzchnię

Zastosowanie odtłuszczacza rozluźni plamy w betonie, umożliwiając jego odciśnięcie. Niektóre myjki ciśnieniowe są wyposażone w narzędzie do nakładania odtłuszczacza. W przeciwnym razie wmasuj odtłuszczacz w beton sztywną szczotką lub miotłą.


3 Przygotuj myjkę ciśnieniową

Jeśli do myjki ciśnieniowej dołączono instrukcje, postępuj zgodnie z nimi, ponieważ będą one specyficzne dla używanego modelu. Jednak ogólnie rzecz biorąc, musisz podłączyć rurkę spryskiwacza do pralki za pomocą węża ciśnieniowego, a myjkę do źródła wody za pomocą węża ogrodowego. Dostępne są różne dysze do różnych celów. Do nakładania detergentu użyj dyszy niskociśnieniowej; do płukania użyj dyszy wysokociśnieniowej, ale nie używaj dyszy wysokociśnieniowej na powierzchniach ceglanych.


4 Oczyść kostkę brukową z większych zabrudzeń, gabarytów.

Nadszedł wreszcie czas, aby odpalić pralkę. Zacznij od wyższego końca napędu i kieruj się w stronę przepływu wody. Skierować dyszę natryskową na powierzchnię napędu, nacisnąć spust i równomiernie przesuwać dyszę do przodu i do tyłu po betonie, nakładając każdy skok o kilka cali. Po nałożeniu detergentu na całą powierzchnię pozostaw go na około kwadrans. Czasami może być konieczne ponowne nawilżenie, aby upewnić się, że nie wyschnie.


5 Wypłucz beton

Po 15 minutach przełączyć na dyszę wysokociśnieniową i ustawić myjkę wysokociśnieniową na tryb płukania np. zmieniając dyszę turbo na dyszę o szeokim kącie spłukiwania. Powtórz zastosowany wcześniej wzór zamiatania, zmywając detergent i używając sprayu, aby usunąć wszelkie znalezione zabrudzenia lub plamy. Wykonuj ciaśniejsze ruchy, aby usunąć cięższe plamy. Pamiętaj, aby spłukać cały detergent.


6 Uszczelnij kostkę, zasyp ją piaskiem czy innym spoiwem.

Po całkowitym wyschnięciu betonu nałóż uszczelniacz, aby zapobiec przyszłym plamom. Za pomocą wałka z listwą przedłużającą powierzchnię podjazdu pokryj uszczelniaczem do betonu. Przed skorzystaniem z podjazdu odczekaj cały dzień, aż podłoże zastygnie.