Impregnaty do kostki brukowej, czyli jak czyścić kostkę brukową?

Każde czyszczenie kostki brukowej powinno się zakończyć impregnacją kostki. Mycie kostki brukowej to proces, który ma za zadanie usuniecie wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Najczęściej stosuje się do tego myjkę ciśnieniową, która poprzez wysokie ciśnienie pozwala na usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

I choć czyszczenie na filmie wygląda prosto i skutecznie to przede wszystkim wynik użycia myjki o ciśnieniu 250 BAR i dyszy rotacyjnej, która za pomocą modulacji strumienia wody pozwala na osiągnięcie znacznie lepszych rezultatów.

Nasi specjaliści poradzą sobie jednak nie tylko z brudem, usuną trawę ze szczelin między kostkami lecz również potrafią usunąć plamy olejowe, pozbyć się śladów rdzy z kostki brukowej czy innej betonowej powierzchni.

Usuwanie rdzy to jedno z najtrudniejszych zadań, gdyż poza zastosowaniem ciśnienia, wymaga użycia specjalnych środków o odczynie kwaśnym. Są to silne kwasy, których używanie wymaga wprawy, sprawdzenia pogody i szybkości.

Zbyt długie przebywanie kwasu na powierzchni kostki może doprowadzić do jej odbarwienia, zbyt słabe wypłukanie może doprowadzić do uszkodzenia trawnika czy innych żywych elementów w ogrodzie.

Ale co można zrobić aby kostka znacznie dłużej była czysta? Jak zaimpregnować kostkę po czyszczeniu aby znacznie dłużej była wolna od zabrudzeń?

Wyróżniamy 3 rodzaje impregnatów z punktu widzenia klienta, użytkownika.

  • Impregnaty bezbarwne, które nie zamieniają koloru kostki, dokonują głębokiej penetracji powierzchni i działają przez 2-6 lat tworząc powłokę hydrofobową.
  • Impregnaty koloryzujące, stosowane na jednolitej kostce np. szarej. Poza impregnacją dokonują również koloryzacji kostki np. w przypadku czerwonej kostki odnawiają jej kolor, który z czasem blednie.
  • Impregnaty typu WET, czyli impregnaty „mokra kostka”, które poprzez penetrację specjalnymi środkami sprawiają, że kostka wygląda jakby cały czas była mokra.

Wszystkie w/w impregnaty zabezpieczają powierzchnię przed brudem, olejem, smarami, tłuszczami i zabrudzeniami organicznymi takimi jak mchy, porosty oraz trawa.