Czyszczenie skórzanej tapicerki

Skórzana tapicerka

Zbliża się wiosna a wraz z nią słynne wiosenne porządki. W ich trakcie często oporządzamy nie tylko mieszkania, czy domy, ale również piwnice, strychy i składziki. Właściciele samochodów zajmują się również czyszczeniem swoich ukochanych aut. W końcu nic tak nie umila jazdy, jak dobra muzyka i świeży zapach w pojeździe.

Żeby porządnie wysprzątać samochód należy zadbać o pozbycie się wszystkich śmieci, uprzątnięcie schowków i bagażnika. Należy również dobrze odkurzyć wnętrze i otrzepać dywaniki. Najtrudniejszym elementem jest jednak porządne wyczyszczenie tapicerki. Na szczęście nie trzeba robić tego samodzielnie. Każdy właściciel samochodu, któremu zależy na profesjonalnym czyszczeniu może zlecić wykonanie tej czynności naszej firmie. Analogiczne zlecenie otrzymał na przykład nasz punkt czyszczenia w Chorzowie. Było to nie lada wyzwanie, jednak udało się mu podołać.

Ogólny stan tapicerki jasno wskazywał na to, że trudno będzie doprowadzić ją do porządku. Kto jednak nie lubi wyzwań ten nie powinien prowadzić interesów.

Cała tapicerka jest wykonana ze skóry, która, jak wiadomo, jest bardzo wymagającym materiałem. Jej zabarwienie jest bardzo jasne, więc wszystkie zabrudzenia i plamy są niesamowicie widoczne, co utrudniało zadanie. Przez zebrany kurz skóra straciła świeżość i pociemniała. Nic dziwnego, skoro wszystko to było użytkowane bez przerwy przez pięć lat. Auto było pełne śladów bardzo intensywnej eksploatacji.

Przywrócenie skórzanej tapicerki do stanu dawnej świetności było dla nas związane z ciężką pracą. Wszystkie czynności należało wykonać wręcz perfekcyjnie. Dokładność nie oznaczała jednak, że nie trzeba było być ostrożnym. Przy materiale takim, jak skóra, należy zachować wszelką ostrożność i delikatność, aby przypadkiem nie dokonać żadnych zniszczeń.

W pierwszej kolejności należało zająć się miejscem dla kierowcy. Jego fotel jest jedną z najistotniejszych części wnętrza auta. Dlatego tak ważne jest zapewnienie na nim komfortu. Tym samym jest on także najczęściej używanym miejscem i jednocześnie najbardziej zużytym. Doczyszczenie go było trudne, jednak z profesjonalnym podejściem można było tego dokonać.

Również fotele przeznaczone dla pasażerów nosiły wyraźne ślady użytkowania. Ogólnie całe sprzątanie samochodu zajęło dwie i pół godziny. Warto jednak było podjąć wszelkie starania i poświęcić swój czas na wysprzątanie powierzonej nam tapicerki.

Zadowolenie klienta mówiło samo za siebie. Efekt końcowy był niemal porażający. Wnętrze auta wygląda niemal jak nowe. Ze środka biła prawdziwa świeżość. Właścicielowi samochodu nie pozostało nic innego, jak tylko na nowo zacząć cieszyć się jazdą.