Czy czyszczenie może uszkodzić kostkę brukową, elewację, dachówki, beton?

Jednym z najbardziej satysfakcjonujących, ale czasochłonnych zadań na świeżym powietrzu jest mycie podjazdów i chodników pod ciśnieniem. Chociaż wiesz, że użycie myjki wysokociśnieniowej może niemal magicznie usunąć nagromadzony brud, gruz i plamy z praktycznie każdej powierzchni, możesz się zastanawiać: czy mycie pod ciśnieniem może uszkodzić beton, kostkę brukową?


Szybka odpowiedź brzmi: tak, mycie pod ciśnieniem może zniszczyć powierzchnię betonu. Ale wystarczy trochę uważniej dobrać maszynę do czyszczenia i nie powinno być problemów.
Można zauważyć widoczne uszkodzenia spowodowane ciśnieniem wody na poziomie, przy którym mogą pracować nawet lekkie myjki wysokociśnieniowe. Dlatego jeśli nie będziesz ostrożny, możesz spowodować nieodwracalne uszkodzenie podjazdu lub patio. Ponadto niektóre rodzaje betonu są słabsze od innych, przez co niektóre obszary są bardziej podatne na powstawanie linii, wżerów lub innych niedoskonałości powierzchni, nie wspominając o pogorszeniu stanu spoin, jeśli zaprawa lub piasek z fug zostaną wypłukane podczas procesu.
Główne przyczyny uszkodzeń podczas mycia ciśnieniowego to niewłaściwa dysza, nadmierne ciśnienie, rozpylanie zbyt blisko powierzchni betonu i zbyt długie trzymanie dyszy w określonym miejscu. Podobnie jak w przypadku każdego zakupionego sprzętu do użytku w swojej nieruchomości, oczywiście przed rozpoczęciem należy dokładnie przeczytać wszystkie instrukcje.
Przyjrzyjmy się teraz bardziej szczegółowo, w jaki sposób możesz ulepszyć swoje powierzchnie betonowe, nie powodując nieumyślnie żadnych innych problemów.


Jak myć kostkę brukową pod ciśnieniem
Jeśli zostanie wykonany prawidłowo, beton z mycia ciśnieniowego może sprawić, że patio, podjazd lub chodnik będzie wyglądał jak nowy w ciągu zaledwie jednego dnia. W tym poście powinieneś wiedzieć, że nie rozróżniamy między myciem ciśnieniowym a myciem ciśnieniowym.
Jeśli zdecydowałeś, że chcesz samodzielnie myć mocne powierzchnie, musisz kupić, wypożyczyć lub pożyczyć myjkę ciśnieniową. Dla wielu właścicieli domów, którzy myją prądem tylko raz w roku, wynajęcie myjki ciśnieniowej jest bardziej sensowne niż znalezienie miejsca na jej przechowywanie przez resztę roku, a także uniknięcie kłopotów związanych z koniecznością wykonywania jakichkolwiek prac konserwacyjnych lub napraw.
Prawdopodobnie będziesz chciał poświęcić większą część popołudnia lub poranka na wykonanie pracy, w zależności od wielkości powierzchni, na której chcesz pracować. Pranie mechaniczne może być bardzo brudną pracą, więc noś buty, które nie przeszkadzają Ci się zepsuć, oraz spodnie, aby chronić nogi przed kamieniami lub luźnymi materiałami, które może wyrzucić w powietrze Twoja myjka ciśnieniowa. Pamiętaj, że możesz rozpocząć mycie pod ciśnieniem w jednym miejscu i zdecydować, że musisz myć pod ciśnieniem każdą powierzchnię na swojej posesji. Tak, to może być takie uzależniające!
Jeśli używasz myjki ciśnieniowej po raz pierwszy lub jeśli nigdy do niej nie doszedłeś, przeczytaj najpierw instrukcję. Jeśli czujesz jakiekolwiek wahanie lub jeśli zdajesz sobie sprawę, że po prostu nie masz czasu ani zainteresowania, aby wziąć to na siebie, zadzwoń do profesjonalisty. Ktoś, kto na co dzień wykonuje mycie z mocą, dokładnie wie, jak czyścić powierzchnie bez powodowania jakichkolwiek uszkodzeń.
Przyjrzyjmy się teraz wszystkim krokom związanym z silnym myciem powierzchni.


Sprawdź swoje zaopatrzenie w wodę czyli wydatek wody w kranie.
Bez odpowiedniego dopływu wody myjka ciśnieniowa nie będzie w stanie wydajnie wykonywać swojej pracy. Aby upewnić się, że masz odpowiedni przepływ wody, możesz przeprowadzić szybki test, sprawdzając, jak szybko twój wąż może napełnić wiadro o pojemności pięciu galonów. Jeśli zajmie to dwie minuty lub mniej, możesz iść.

Sprawdź dyszę
Używanie małej dyszy może być kuszące, ale niewłaściwy rozmiar może spowodować uszkodzenie wielu powierzchni. Im wyższa liczba, tym mniej wąski i mocniejszy strumień. W przypadku większości prac związanych z betonem i innymi pracami murarskimi, użyj dyszy 25 stopni, aby spryskać i spłukać powierzchnie. Aby usunąć plamy tłuszczu, możesz użyć drobniejszej dyszy. Dyszy 15-stopniowej należy używać tylko do materiałów takich jak żelazo, które mogą wytrzymać nawet najbardziej intensywne ciśnienie pralki. Nigdy nie używaj dyszy 0 stopni, ponieważ stwarza to zagrożenie dla bezpieczeństwa.
Jeśli nie masz pewności, której dyszy użyć, wypróbuj najpierw największy rozmiar i zejdź w dół. Nawet dysza 25 stopni jest nieco zbyt intensywna dla sidingów, mebli i bardziej wrażliwych pokładów. Używaj mniejszej dyszy do betonu tylko wtedy, gdy używasz detergentu do dokładniejszego czyszczenia.

Czyszczenie tarasu Katowice, Dębowe Tarasy

Oceń obszar
Przyjrzyj się powierzchniom otaczającym beton, który chcesz umyć. Jasne, beton poradzi sobie z presją, którą zamierzasz uwolnić, ale co z oknami w pobliżu? Meble ogrodowe? Drewniany pokład?
Zakryj wrażliwe miejsca przed rozpoczęciem mycia mechanicznego. Zdejmij również samochód, jeśli zamierzasz myć pod silnikiem wokół podjazdu. Jeśli stracisz kontrolę i spryskiwacz wysadzi Twój samochód, możesz skończyć z odpryskami lakieru. Sprawdź też, czy w pobliżu nie ma niebezpieczeństwa potknięcia. Nikt nie chce się potknąć i stracić kontrolę nad myjką wysokociśnieniową. Usuń zabawki z trawnika lub długich sznurków, które mogą stać się niebezpieczne, gdy chcesz rozpocząć pranie.


Kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia czyszczenia, cofnij się o kilka kroków. Pamiętaj, że podmuch ze zbyt bliskiej odległości może uszkodzić powierzchnie, które próbujesz wyczyścić. Rozpocznij czyszczenie, stając co najmniej 10 stóp od obszaru, w który próbujesz uderzyć wodą. Gdy myjka wysokociśnieniowa zacznie działać, możesz podejść trochę bliżej, aż osiągniesz komfort z odległością od powierzchni.


Celuj wysoko i utrzymuj go w ruchu
Gdy będziesz gotowy do mycia, celuj pod kątem wyższym niż ten, w który chcesz uderzyć. Włącz myjkę, aby rozpylać pod ciśnieniem 250 Bar czy 150 Bar i odpowiednio dostosuj swoją postawę. Użycie większego nacisku może być ryzykowne, zwłaszcza jeśli beton nie jest w dobrym stanie. Podczas mycia utrzymuj dyszę w ruchu w jednym kierunku. Zapobiegnie to wytrawianiu i innym uszkodzeniom powierzchni, na której się myje. Zalecamy, aby podczas czyszczenia betonu detergentem przesuwać się od spodu powierzchni i iść w górę. Podczas płukania zacznij od góry i zejdź w dół.
Jeśli nigdy wcześniej nie myłeś, powinieneś wiedzieć, że istnieje krzywa uczenia się i że nie możesz tak naprawdę przyspieszyć tego procesu. Prawdopodobnie zaczniesz od obszaru, który jest mniej widoczny, dopóki nie zrozumiesz, jak działa myjka ciśnieniowa. Aby uzyskać jednolite rezultaty, musisz zachować stałą odległość od powierzchni. Jeśli zaczniesz myć ciśnieniowo dalej, a następnie podejdziesz bliżej, niektóre części podjazdu będą wyglądać ciemniej niż inne. Możesz chcieć skupić się na jednym obszarze naraz. Mycie pod ciśnieniem może być męczące, więc prawdopodobnie będziesz musiał robić przerwy, zwłaszcza jeśli pracujesz na dużym obszarze.
Chociaż zamierzasz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby zachować ostrożność podczas korzystania z myjki ciśnieniowej, nadal może się nie udać. Co może się nie udać podczas mycia ciśnieniowego?


Uszkodzenia spowodowane czyszczeniem mechanicznym
Chociaż beton jest jednym z najsilniejszych dostępnych materiałów budowlanych, nie jest odporny na zużycie. Pęknięcia, odpryski i niedoskonałości mogą się z czasem rozwinąć, szczególnie na podjazdach o dużym natężeniu ruchu pieszego i samochodowego. Myjka ciśnieniowa dostarcza wodę od 30 do 80 razy mocniejszą niż wąż ogrodowy.
Wiesz, że uszkodziłeś swój beton z powodu złego zmywania, jeśli wygląda na wytrawiony, tworząc nierówną powierzchnię i nieatrakcyjny podjazd lub powierzchnię. Jednak wytrawianie i inne rodzaje uszkodzeń betonu nie zawsze są spowodowane ekstremalnym naciskiem i mogły istnieć, zanim usunięto warstwę brudu i brudu, która znajdowała się na wierzchu powierzchni.
Jeśli niedawno zainstalowałeś beton, powinieneś tymczasowo wstrzymać się z praniem pod ciśnieniem. Beton potrzebuje co najmniej roku, aby związać się w sposób, który może wytrzymać ten rodzaj nacisku. Jeśli potrzebujesz wyczyścić beton bez użycia tak dużego nacisku, możesz spróbować zmieszać wodę z płynem do mycia naczyń i samodzielnie zmyć plamę lub przebarwienia.
Innym rodzajem uszkodzeń betonu, z którymi się spotykamy, jest zbyt częste czyszczenie betonu przez właścicieli domów. Beton należy myć elektrycznie raz w roku, więc jeśli raz w miesiącu (lub nawet częściej) myjesz go silnie, jest bardziej prawdopodobne, że zużyje się i ulegnie uszkodzeniu.
Pamiętaj, że jeśli przełączysz się z mycia betonu pod ciśnieniem na inny rodzaj powierzchni, np. Meble ogrodowe, prawdopodobnie zechcesz zmniejszyć ciśnienie. Drewniane pokłady mogą skorzystać z mycia ciśnieniowego, ale niektóre można wyczyścić za pomocą węża ogrodowego. Mycie dachu pod ciśnieniem jest ogólnie złym pomysłem, ponieważ możesz stracić równowagę, jeśli włączysz maszynę, gdy jesteś na drabinie. Gonty można również usunąć za pomocą myjki ciśnieniowej. Generalnie złym pomysłem jest również mycie samochodu pod ciśnieniem, ponieważ może to spowodować uszkodzenie lakieru. Nawet kontakt na skórze ze strumieniem pod wysokim ciśnieniem może spowodować skaleczenia i siniaki, a urazy oka mogą spowodować skierowanie do szpitala.
Są też właściciele domów, którzy niekoniecznie mają wytrawianie na betonie, ale są ślady po praniu pod ciśnieniem – więc co możesz z nimi zrobić?

Jak usunąć ślady czyszczenia mechanicznego
Jeśli zauważysz, że zostawiasz ślady na betonie, nie martw się. Pozostałymi śladami są o wiele łatwiejsze do usunięcia niż wytrawienia lub rzeczywiste uszkodzenia.
Przyjrzyj się betonowej powierzchni, którą właśnie umyłeś. Możesz zobaczyć resztki gruzu lub kawałki, które nie wydostały się z powierzchni. Jeśli czujesz się pewnie w swoich zdolnościach zmywania, możesz wrócić do betonu ze znacznie szerszą dyszą. Możesz też po prostu go wyszczotkować lub użyć delikatnego sprayu, aby usunąć zanieczyszczenia. Zwykle te ślady pochodzą z pośpiechu w pracy. Jeśli zaczniesz widzieć ślady podczas mycia ciśnieniowego, zwolnij trochę i upewnij się, że dokładnie przejdziesz przez każdą sekcję, zanim przejdziesz do następnego obszaru.
Podczas gdy większość właścicieli domów po prostu dostarcza wodę w sprayu pod wysokim ciśnieniem, aby usunąć ślady na powierzchni, możesz również spróbować użyć detergentu, aby usunąć ślady lub przebarwienia. Wybierając się tą drogą, do nakładania detergentu należy użyć mniejszej dyszy. Zakupiony detergent powinien zawierać bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące stosowania produktu. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, najlepsze wyniki uzyskasz przy minimalnej liczbie śladów po pralkach mechanicznych.
Czasami ślady nie pochodzą z samej myjki, ale z oleju, smaru lub bardziej uporczywych osadów. W takich przypadkach możesz poeksperymentować z inną dyszą lub podejść bliżej, aby zobaczyć, czy wyższy stopień ciśnienia usunie ślady. Jeśli ślady po myjce wysokociśnieniowej denerwują Cię przed ponownym podniesieniem dyszy, czas wezwać profesjonalistę.

Dodatkowe wskazówki dotyczące mycia kostki
O czym jeszcze należy pamiętać, zanim zaczniesz myć beton pod ciśnieniem?


Odrób swoją pracę domową
Bez względu na wielkość wykonywanej pracy lub jak długo myślisz, że będziesz używać myjki wysokociśnieniowej, należy zachować środki ostrożności. Cała ta moc może powodować dużo hałasu, więc zanim wypożyczysz lub kupisz myjkę, zrób kilka informacji. Niektóre modele hałasują więcej niż inne, co może być rozważne, jeśli nie chcesz niepokoić sąsiadów.
Oprócz noszenia odpowiedniej odzieży eksperci ds. Bezpieczeństwa zalecają ochronę uszu za pomocą nauszników lub słuchawek, nawet jeśli używasz bezpieczniejszego lub mniejszego modelu. Ponadto noszenie rękawiczek, okularów i odzieży z długimi rękawami może zapobiec odczuwaniu nacisku przez odsłoniętą skórę. Spróbuj zamieść miejsce, które chcesz umyć, aby uniknąć ryzyka, że ​​kamienie lub inne zanieczyszczenia uderzą Ciebie lub kogoś w pobliżu. Nigdy nie kieruj dyszy na osobę, aby uniknąć ewentualnych obrażeń.


Uważaj na środowisko
Pranie pod ciśnieniem może być zabronione, jeśli na Twoim obszarze panuje susza. Nawet bez tych ograniczeń ważne jest, aby wziąć pod uwagę środowisko i marnowanie wody. Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek dotyczących prawidłowego mycia domu lub posesji, nie musisz marnować wody, ale pamiętaj o jej zużyciu.
Pranie pod ciśnieniem może być czymś więcej niż tylko wodą.
Przyjrzyj się składnikom wszelkich środków czyszczących, których używasz w pralce. Czy są przyjazne dla środowiska?

Czy mogą spowodować szkody, jeśli znajdą się na trawniku lub w kanalizacji? Oto kilka składników, których możesz chcieć unikać:
• Kwas fluorowodorowy
• Kwas solny
• Wodorotlenek sodu
• Wybielacz

Skonsultuj się z profesjonalistami
Mycie betonu przez właścicieli domów może często spowodować przypadkowe uszkodzenie domu lub ich samych. Oprócz uszkodzeń betonu, horrory związane z myciem mechanicznym obejmują usuwanie farby z domów, zrywanie ścian bocznych i gontów, niszczenie drewnianych desek, niszczenie lakieru samochodowego, a nawet powodowanie poważnych obrażeń.
ABC może bezpiecznie myć Twoje powierzchnie
Jeśli nie masz pewności co do swoich zdolności zmywania, skontaktuj się z profesjonalistami. Doświadczeni technicy w naszej firmie używają komercyjnie zaprojektowanych myjek wysokociśnieniowych, które mogą usuwać brud i zanieczyszczenia zarówno ciepłą, jak i zimną wodą. Nasze przyjazne dla środowiska produkty mocno uderzają w brud, nie uszkadzając wrażliwych obszarów wokół powierzchni. Nasz zespół pracował ze wszystkimi typami powierzchni, w tym z betonem, i wie, jak ważne jest prawidłowe użytkowanie myjki mechanicznej. W końcu nie możesz cofnąć szkód, które wyrządziłeś, gdy włączyłeś myjkę wysokociśnieniową i zdałeś sobie sprawę, że wywierasz zbyt duży nacisk na bocznicę swojego domu, taras lub podjazd. Z pomocą ABC możesz poprawić atrakcyjność krawężnika, uzyskać pomoc dotyczącą innych elementów z listy kontrolnej utrzymania domu i spędzać więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną.